Suntem în căutare de coleg/colegă

Tester manual

Căutăm o persoană:

  • Curioasă și care învață rapid
  • Metodică și antentă la detalii
  • Cu o pasiune pentru calitate
  • De preferat cu minim 1-2 ani experiență pe o poziție similară. Sau un curs de testare absolvit.

Ai un avantaj dacă ai terminat o facultate de info / calculatoare sau ai cunoștințe basic de programare. Hint: în timp vei face și testare automată.

Responsabilități:

  • Planificarea și executarea testelor software și a cazurilor de testare
  • Crearea și întreținerea documentației de testare
  • Înregistrarea, urmărirea și gestionarea rapoartelor de erori
  • Păstrarea legăturii cu programatorii pentru clarificarea erorilor și a cerințelor

Ce oferim:

  • un proiect cu multe provocări, ca să nu te plictisești
  • un program flexibil - în limita bunului simț
  • un program fix - adică nu stăm peste program :)
  • seriozitate - dar asta nu înseamnă că nu avem simțul umorului
  • oportunitatea de a lucra într-un domeniu care este „pe val”
  • ieșiri cu echipa - dar nu prea multe, că avem cu toții familie, hobby-uri, etc :)
  • și dacă tot a venit vorba, o echipă tânără și dinamică făină
  • salariu la nivelul pieței

Trimite-ne un mail la echipa@avanticart.ro cu subiect [qa job]

În mail, te rugăm atașează CV-ul tău și spune-ne o greșeală pe care ai găsit-o pe această pagină. Am făcut două greșeli intenționat, dar poate sunt mai multe :))

Interviul se va face pe Skype/Zoom/Hangouts/etc. Majoritatea echipei lucrează de acasă, deci așa o să lucrezi și tu. Dacă ești din Cluj și vrei neapărat, poți să lucrezi și de la birou (locație centrală).

Avanticart este partener Trusted.ro

Trusted.ro

Prin parteneriatul încheiat cu TRUSTED.ro, Avanticart garantează calitatea magazinelor online pe care le creează, angajându-se să le construiască din punct de vedere tehnic respectând standardele TRUSTED.ro.

Astfel, Avanticart.ro dorește să ofere un avantaj clienților săi (magazine online), să-i îndrume de la început spre un mediu transparent, conform legislației în vigoare, pentru a beneficia la rândul lor de încrederea clienților finali.
Mai multe detalii pe trusted.ro.